Fotometr LF300 z wyposażeniem standardowym

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 5 240,00 zł 5240.00
Cena netto: 4 260,16 zł
ilość szt.
Ocena: 5
Kod produktu: 475

Opis

Fotometr LF300 jest uniwersalnym fotometrem/kolorymetrem przeznaczonym do analiz wody i ścieków.

Wyposażony w elektroniczny układ pomiarowy sterowany mikroprocesorem, wykonany w technologii powierzchniowego montażu elementów elektronicznych (SMD) gwarantuje wysoką dokładność, niezawodność i stałość parametrów.

Jako źródła światła pomiarowego wykorzystane są specjalnie wykonane i selekcjonowane diody świecące LED o następujących długościach fal: 380nm, 430nm, 470nm, 500nm, 520nm, 560nm, 610nm, 700nm i 810nm.

W fotometrze zastosowano także szereg wysokiej jakości filtrów interferencyjnych w celu podwyższenia dokładności pomiarów. Opatentowany układ optyczny jest unikalną konstrukcją m.in. odporną na warunki atmosferyczne i wstrząsy wynikające z warunków pracy w terenie. Jako naczynie pomiarowe wykorzystuje się zamykane probówki pomiarowe o średnicy 16 mm, wykonane z jednorodnego szkła. Komunikowanie się z fotometrem odbywa się za pośrednictwem wyświetlacza graficznego oraz niezawodnej i odpornej na zabrudzenie klawiatury membranowej. Obsługę wspomaga również jednolity system sygnałów akustycznych. Fotometr LF300 jest wyposażony w interfejs szeregowy w standardzie IrDA (port podczerwony) pozwalający na współpracę z komputerem.

Wraz z fotometrem dostarczane jest nieodpłatne oprogramowanie ułatwiające pisanie i drukowanie raportów z dokonanych pomiarów oraz pozwalające na archiwizowanie uzyskanych wyników. Zgromadzone w ten sposób zbiory danych mogą zostać wyeksportowane do innych programów pozwalających na ich obróbkę statystyczną. Program zapewnia też użytkownikowi możliwość przeglądania i adaptacji do własnych potrzeb standardowych parametrów pomiarowych wprowadzonych do fotometru przez producenta oraz definiowanie własnych krzywych wzorcowych i osadzanie ich w fotometrze.

Fotometr zasilany jest napięciem stałym za pośrednictwem czterech wbudowanych akumulatorów. Jako źródło napięcia może być również wykorzystany sieciowy zasilacz stabilizowany dołączony do gniazda umieszczonego w tylnej ściance przyrządu. Fotometr LF300 wyposażony jest w pamięć metodyk pomiarowych zawierającą nie tylko krzywe kalibracyjne ale także szczegółowe (krok po kroku) procedury wykonywania oznaczeń. Procedury te można podglądać na wyświetlaczu podczas przygotowania próbek do analizy, co zwalnia użytkownika od korzystania z instrukcji drukowanych i eliminuje możliwość pomyłek. Wewnętrzna pamięć fotometru i rejestrowane dane spełniają wymagania GLP.

Szybka analiza wody i ścieków na potrzeby:

- oczyszczalni ścieków
- przedsiębiorstw wodno kanalizacyjnych
- gospodarstw rybackich
- monitoringu wód naturalnych
- przedsiębiorstw geologicznych
- pływalni

Parametry techniczne

Zakres spektralny: od podczerwieni do ultrafioletu 380 ÷ 810 nm
Długości fal pomiarowych automatyczny wybór i przełączanie fali pomiarowej: 380nm, 430nm, 470nm, 500nm, 520nm, 560nm, 610nm, 700nm, 810nm
Zakres pomiaru absorbancji: -0.5 ÷ 4.0 E
Dokładność elektrooptyczna: +/- 1.5% (w zakresie 0.1 ÷ 2.0E w 20°C)
Dokładność fotometryczna: +/- 3% (w zakresie 0.1 ÷ 2.0E w 20°C)
Gniazdo pomiarowe: probówki pomiarowe 16mm okrągłe
Pamięć metodyk: do 150 oznaczeń (krzywe kalibracyjne oraz szczegółowe metodyki wykonywania oznaczeń)
Pamięć wyników (logger): 999 rekordów (pojedynczy rekord składa się z następujących pól: wynik, jednostka pomiaru, nazwa substancji, symbol chemiczny substancji, metodyka pomiarowa, numer katalogowy odczynników, czas i data wykonania pomiaru, miejsce wykonania pomiaru, osoba wykonująca pomiar)
Pamięć pomiarów: ostatnie 50 wyników bez możliwości kasowania i edycji
Czas Auto-OFF: od 1do 59 minut, 0 - funkcja nieaktywna
Zasilanie wewnętrzne: 4 akumulatory (AA, Ni-MH, 2100 mAh)
Zasilanie zewnętrzne: zasilacz stabilizowany 9V DC, 300 mA do zasilania fotometru i ładowania wewnętrznych akumulatorów
Czas pracy na akumulatorach: do 1000 godzin/ 20.000 pomiarów
Wyświetlacz: LCD graficzny z podświetleniem, 128 x 64 pikseli, osłona ze szkła mineralnego odporna na zarysowania i chemikalia
Powierzchnia aktywna wyświetlacza: 62 x 40 mm
Interfejs: szeregowy podczerwony IrDA
Wymiary: 255 x 93 x 54 mm
Waga: 560 g
Temperatura otoczenia podczas pracy: +10°C do + 40°C
Temperatura przechowywania: - 10°C do + 50°C
Obudowa fotometru ABS wodoszczelna IP67

Wyposażenie standardowe:

- ładowarka do akumulatorów wbudowanych w aparat
- probówki pomiarowe 16 mm - 10 szt.
- statyw na probówki
- zlewka 50 ml szklana
- zlewka 50 ml PP
- łyżeczka metalowa do dozowania odczynników
- szczoteczka do mycia próbówek
- instrukcja obsługi
- adapter USB-IrDA

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl